23. Jazz Cerkno 2018

17. - 19. maj 2018
Star plac, Cerkno

četrtek, 17. maj

Orchester 33 1/3 (AUT)

Christof Kurzmann (saksofoni, elektronika, glas), Thomas Berghammer (trobenta), Günther Castanetti (tolkala, bobni), Viola Falb (saksofoni), Klaus Filip (elektronika), Johanna Forster (kitara), Susanna Gartmayer (basovski klarinet), Michael Krupica (ak. bas), Michael Moser (el. bas), Michael Danner (zvočni tehnik)

 

Cene Resnik Free Stellar Trio & Rob Mazurek (SLO, ITA, USA)

Cene Resnik (tenorski saksofon), Giorgio Pacorig (klavir), Marko Lasič (bobni, predmeti)
gost: Rob Mazurek (trobenta)

 

Franz Kafka Ensemble (CRO)

Damir Prica Kafka (saksofoni), Franjo Glušac (kitara), Bruno Vidović Vorberger (bobni, igrače), Roko Crnić (el. bas, kontrabas), Ivan Marincel (pozavna), Igor Pavlica (trobenta)

petek, 18. maj

Kaze (JPN, FRA)

Satoko Fujii (klavir), Natsuki Tamura (trobenta), Christian Pruvost (trobenta), Peter Orins (bobni)

 

Kaučič / Parker / Léandre / Fernández (SLO, GBR, FRA, SPA)

Zlatko Kaučič (bobni, tolkala), Evan Parker (pihala), Joëlle Léandre (kontrabas), Agustí Fernández (klavir)

 

Chicago / London Underground (USA, GBR)

Rob Mazurek (piccolo trobenta, sempler, elektronika, glas), Chad Taylor (bobni, mbira, elektronika), Alexander Hawkins (klavir), John Edwards (kontrabas)

sobota, 19. maj

Satoko Fujii - solo (JPN)

Satoko Fujii (klavir)

 

Igor Lumpert & Innertextures (SLO, USA)

Igor Lumpert (tenorski saksofon), Greg Ward (altovski saksofon), Masa Kamaguchi (kontrabas ), Jason Nazary (bobni)

 

ICP Orchestra (NLD)

Han Bennink (bobni), Ab Baars (klarinet, tenorski saksofon), Tobias Delius (klarinet, tenorski saksofon), Ernst Glerum (kontrabas), Thomas Heberer (kornet, trobenta), Tristan Honsinger (čelo), Guus Janssen (klavir), Michael Moore (klarinet, altovski saksofon), Mary Oliver (violina, viola), Wolter Wierbos (pozavna)

 

Roots Magic (ITA)

Alberto Popolla (klarinet, basovski klarinet ), Errico De Fabritiis (altovski in baritonski saksofon), Gianfranco Tedeschi (kontrabas), Fabrizio Spera (bobni)

 

SPREMLJEVALNI PROGRAM

»Zlatko Kaučič: mnogoterost ritma«; razstava ob 40-letnici glasbenega ustvarjanja
glasbena delavnica »Mladi raziskovalci I.«; mentor: Dré Hočevar
zvočna delavnica »Cerkljanski zvočni safari«; mentor: Boštjan Perovšek
fotografska delavnica »Jazzy-ga«; mentor: Žiga Koritnik
glasbeno-zvočna delavnica za otroke »Gongi, pojoče sklede, itd.«; mentorja: Brane Skubic – Lungo in Boštjan Gombač
kulinarična delavnica »Divja hrana v času Jazza«; mentor Dario Cortese
podmizje Nove Muske »Participacija v godbah«; moderatorja Igor Bašin – BIGor in Ičo Vidmar



Pridržujemo si pravico do spremembe programa. Več informacij v kratkem…




Nazaj na vrh